Wyspa Świętej Heleny - badania

Badania naukowe na Wyspie Świętej Heleny dotyczyły różnych gatunków zwierząt i roślin.
Raport z badań naukowo-terenowych - Wyspa Świętej Heleny

Nazwa wyspy pochodzi od imienia św. Heleny, średniowiecznej męczennicy rzymskokatolickiej, która zginęła tam w IV wieku.

Wyspa jest domem dla znacznej populacji ludzi, której liczebność szacuje się na około 3000 osób. Wyspa jest również domem dla wielu zagrożonych gatunków, w tym krytycznie zagrożonego pingwina czarnołuskiego i zagrożonego albatrosa czarnołuskiego. Na wyspie prowadzony jest również intensywny program badawczy, w ramach którego powstało wiele ośrodków poświęconych badaniom naukowym.

Wyspa Świętej Heleny - zabytki kultury

Wyspa Świętej Heleny, Brytyjskie Terytorium Zamorskie, to bujna wyspa położona na południowym Oceanie Atlantyckim. Wyspa słynie z zabytkowych budynków, w tym Cytadeli i kościoła rzymskokatolickiego. Cytadela została zbudowana przez Brytyjczyków w 1820 r. jako fortyfikacja wojskowa, która miała chronić wyspę przed atakami francuskimi. Cytadela to duża budowla z wieżyczkami i bastionami. Zbudowana jest z piaskowca, a na jej szczycie znajduje się gruba warstwa ziemi, która chroni ją przed sztormami. Obecnie w Cytadeli znajduje się muzeum wojskowe, w którym zgromadzono eksponaty dotyczące historii Wyspy Świętej Heleny.

Kościół rzymskokatolicki został zbudowany w 1847 r. jako kościół dla wojsk brytyjskich. Zaprojektował go architekt Sir George Gilbert Scott, a do jego budowy użyto czerwonego piaskowca. Kościół jest uważany za jeden z najlepszych przykładów architektury gotyckiej na świecie. Obecnie kościół jest wykorzystywany jako miejsce modlitw i nabożeństw dla oficerów wojskowych.

Wyspa Świętej Heleny - przyrodnicze perełki

Na wyspie znajduje się wiele zasobów naturalnych, w tym bogata gleba, woda i minerały. Na wyspie mieszkała też duża populacja afrykańskich i europejskich osadników, których przyciągnęło jej naturalne piękno i bogactwo zasobów. Wyspa była także wykorzystywana jako placówka wojskowa w czasie wojen napoleońskich i przez wiele lat służyła jako więzienie. W 1892 r. wyspa została uznana za rezerwat przyrody i do dziś zachowuje ten status. Obecnie Święta Helena jest rezerwatem przyrody, w którym żyje wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Na wyspie znajduje się również wiele godnych uwagi zabytków, w tym ruiny Fortu William Henry, który jest jedną z najstarszych fortyfikacji wojskowych na świecie.

Wyspa Świętej Heleny - piękna i tajemnicza

Stypendia dla studentów

Stypendia dla studentów - jak je zdobyć?

Jeśli jesteś studentem w Polsce i chcesz tam studiować, możesz skorzystać z wielu stypendiów, które Ci w tym p

29-06-2022 - @Admin
Studencka sekcja sportowa

Jak dołączyć do sekcji sportowej na uczelni?

Możesz dołączyć do sekcji sportowej szkoły wyższej, zapisując się do sekcji sportowej szkoły wyższej w gazecie

21-06-2022 - @Admin
Akademiki

Akademiki dla studentów - czy warto je wybrać?

Akademik to budynek mieszkalny, w którym mieszkają i uczą się studenci. Akademiki często znajdują się na teren

21-02-2022 - @Admin
Stosunki międzynarodowe - studia

Co warto wiedzieć o tym jak funkcjonują stosunki międzynarodowe?

Stosunki międzynarodowe to dziedzina nauki, która zajmuje się międzynarodowymi interakcjami państw. Jest to sz

11-02-2022 - @Admin
Studia magisterskie

Studia magisterskie - czy warto je podjąć?

Wielu studentów decyduje się na studia magisterskie, ponieważ chcą dowiedzieć się więcej na temat konkretnej d

27-09-2021 - @Admin